Sklep Fundacji Canis

 sklep3

Sklep Fundacji Canis, gdzie kupisz upominki, ozdoby, antyki, przedmioty artystyczne, malarstwo, linoryt - cały dochód przeznaczony jest na pomoc dla zwierząt. Kup sobie prezent i wspomóż zwierzaki.

 

 

Fundacja Canis na Allegro

nasze aukcje allegro1

Zapraszamy na nasze aukcje:   Allegro

1% podatku dla zwierząt numer KRS: 0000128172

Upitax new uruchom2

Wiosną i latem zwiększa się liczba wyjazdów ze zwierzętami. Podróżujemy najczęściej po Europie i coraz częściej wyjeżdżamy na wypoczynek z naszymi kotami. Jeździmy również z naszymi zwierzakami na wystawy i pokazy organizowane przez związki felinologiczne.


Wymagania dotyczące wyjazdów za granicę ze zwierzętami, stawiane przez kraje Unii Europejskiej, są regulowane Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego z maja 2003 roku, a obowiązują od 1 października 2004 roku.


Jednym z warunków, jaki musimy spełnić, żeby nasz kot mógł podróżować z nami do innych krajów, jest założenie identyfikatora mikroczipowego.
Mikroczip to nieduża kapsułka zawierająca numer, który można odczytać za pomocą specjalnego czytnika. Pod tym numerem w bazie danych znajdują się informacje o właścicielu zwierzęcia. Mikroprocesor pozwala na bezbłędną identyfikację zwierzęcia. Mikroczip jest implantem wszczepionym podskórnie w środkowej części lewej strony szyi. Zabieg wszczepienia jest bardzo prosty, przypomina wykonanie iniekcji podskórnej. Obecność takiego mikroczipa jest całkowicie obojętna dla organizmu, a dzięki specjalnej substancji, którą jest powleczony, nie ulega on przemieszczeniu. Znakowanie kotów staje się coraz popularniejsze.
Zwierzęta powinny być oznakowane przed wykonaniem szczepienia przeciwko wściekliźnie, które stanowi drugi warunek wyjazdu z naszym kotem za granicę. Zwierzę musi być zaszczepione przeciwko wściekliźnie w wieku powyżej trzeciego miesiąca życia szczepionką urzędowo dopuszczoną do stosowania. Jeżeli było zaszczepione przeciwko wściekliźnie przed datą implantacji mikroczipa, to należy je ponownie zaszczepić po założeniu identyfikatora elektronicznego. Jeżeli kot był po raz pierwszy szczepiony przeciwko wściekliźnie, to jego wyjazd jest możliwy po upływie 21 dni od szczepienia. Jeżeli natomiast zwierzę było doszczepiane w odpowiednim terminie po raz kolejny, to może wyjechać bez oczekiwania aż upłynie 21 dni.


W kilku krajach Unii Europejskiej po szczepieniu przeciwko wściekliźnie obowiązuje wykonanie badania krwi w celu sprawdzenia efektywności szczepienia. Sprawdzany jest poziom przeciwciał we krwi badanego zwierzęcia. Lekarz weterynarii pobiera krew i wysyła ją do laboratorium, które ma uprawnienia do wykonywania tego badania.
Przy wyjeździe do Irlandii, Wielkiej Brytanii i na Maltę krew do badań serologicznych pobierana jest po miesiącu od szczepienia. Jeżeli miano przeciwciał przeciwko wściekliźnie będzie odpowiednie, zwierzę może wyjechać po 6 miesiącach od pobrania krwi.
Przy wyjeździe do Szwecji krew do badania pobierana jest między 120. a 365. dniem po szczepieniu. Jeżeli miano przeciwciał przeciwko wściekliźnie jest w normie, zwierzę może wyjechać.


Pozostałe kraje Unii Europejskiej wymagają w przypadku wścieklizny tylko szczepienia przeciwko wściekliźnie (omówionego wcześniej).
Kot wyjeżdżający do Finlandii musi być dodatkowo odrobaczony na 30 dni przed wyjazdem.
Przy wyjeździe do Wielkiej Brytanii, Irlandii czy na Maltę zwierzę musi być odrobaczone i trzeba mu podać środki przeciwkleszczowe na 24-48 godzin przed wyjazdem.
Szwecja wymaga także odrobaczenia kota na 10 dni przed wyjazdem.
Wszystkie wyżej wymienione czynności są odnotowane przez lekarza weterynarii w paszporcie przeznaczonym dla kotów (psów i fretek). I teraz już bez problemu możemy podróżować po Europie z naszym pupilem.
Szczegółowe informacje na temat wymogów poszczególnych krajów dostępne są na stronie: www.lecznica-as.lodz.pl
lek. wet. Jarosław Balcerak
specjalista chirurgii weterynaryjnej

KOT 5 - marzec 2008
magazyn dla miłośników kotów.


Serwis Koci Dom powstał z myślą o kotach i zawiera zdjęcia kotów, porady jak opiekować się kotem, różności o kotach. 

Koci Dom - Ważne! Serwis Internetowy Koci Dom nie jest organizacją opieki nad zwierzętami i nie reprezentuje żadnje organizacji!

Koci Dom jest zaprzyjaźniony z Fundacją Canis. Zajrzyj do kącika adopcyjnego Fundacji Canis - może znajdziesz przyjaciela na całe życie.

Jako że Koci Dom nie jest schroniskiem ani organizacją nie ma żadnej możliwości pomocy finansowej, rzeczowej ani przyjmowania zwierząt.

Serwis Koci Dom  prowadzę sama, dlatego też nie mam możliwości zamieszczania ogłoszen o zwierzętach do adopcji.