Sklep Fundacji Canis

 sklep3

Sklep Fundacji Canis, gdzie kupisz upominki, ozdoby, antyki, przedmioty artystyczne, malarstwo, linoryt - cały dochód przeznaczony jest na pomoc dla zwierząt. Kup sobie prezent i wspomóż zwierzaki.

 

 

Fundacja Canis na Allegro

nasze aukcje allegro1

Zapraszamy na nasze aukcje:   Allegro

1% podatku dla zwierząt numer KRS: 0000128172

Upitax new uruchom2

Odstraszacze służą do opryskiwania miejsc obsikiwanych przez koty lub miejsc, od których kot powinien się trzymać z daleka. Niestety trzeba je stosować regularnie i nie na każdego kota działają. Oto przykłady kilku odstraszaczy. Jest wiele innych rodzajów odstraszaczy np. Maskol. Poniższe informacje są z 2000 roku.

 

 

Psi...k (Selecta HTC)

Środek do zastosowania poza domem, w celu zapobiegania znakowania terenu przez kocury. "Zapobiega zjawisku znakowania terenu przez kocury. Chroni przed zanieczyszczeniem odchodami tzw. rewirów częstego bytowania zwierząt tj. płotów i parkanów, murów i piwnic, korytarzy, drzwi, wycieraczek czy klatek schodowych." Skład: Metyl nonyl keton, olejek musztardowy, isopropanol, pentan, propan/butan. Należy nim spryskiwać miejsca odwiedzane przez kocury co 24 godziny. Nie stosować w pomieszczeniach mieszkalnych, w okolicach legowisk, bezpośrednio na zwierzęta i rośliny.

Zastosowałam resztkę tego środka w mieszkaniu. Okazał się najmniej skuteczny z 3 wypróbowanych środków. Ale może jest on rozwiązaniem dla osób, które nie życzą sobie odwiedzin kotów w swoich ogródkach.

 


Fernhalte Spray (Trixie)

Środek likwidujący zapachy psa lub kota. Należy spryskiwać miejsca oznaczone przez psa lub kota, gdzie chcemy zniechęcić zwierzaka do znaczenia. Nie spryskiwać bezpośrednio zwierząt.

Zastosowałam ten środek na drugie miejsce gdzie kot sikał. Środek nie okazał się całkowicie skuteczny. Jednak po paru spryskaniach przypadki w tym miejscu stały się bardzo rzadkie.

 

Repelex Plus (Z laboratorium dr Seidla)

Producent DermaPharm Sp. z oo. Do stosowania zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz. Działa przez 12 godzin. Przed użyciem odstraszacza należy zaznaczone miejsce najpierw umyć.

Środek jest skuteczny. Po spryskaniu kot właściwie tylko raz zaznaczył to miejsce a potem już chyba o nim zapomniał.

 

Mój kocur Filutek posikuje. Dzieje się tak mimo kastracji. Zastosowałam różne metody, które okazały się całkowicie bezskuteczne. Okazywałam kotu więcej uwagi, zaczęłam go wypuszczać na dwór, usuwałam zapach octem. Stosowałam też różne odstraszające zapachy np. zapach cytryny, pomarańczy, ocet. Również Feliway nie odniósł żadnego skutku. Miałam nadzieję, że sprawę załatwi kryta kuweta, gdyż kocur może tam swoim zwyczajem sikac kuperkiem do góry. Niestety kocur wolał to robić na meble lub na komputer. Niektóre miejsca można zabezpieczyć jakby parawanami z dykty. Komputer przykryłam pokrowcem. Generalnie jednak kot obrał sobie 3 miejsca w mieszkaniu, których nie można niczym osłonić nie szpecąc pokoju.

Najpierw stosowałam te preparaty regularnie, i wydawało się, że skutkują. Ale było tak tylko do czasu. Filutek znaczy nadal. Dlatego te środki nie są całkowicie skuteczne.

Dowiedziałam się o zastrzykach hormonalnych, które zapobiegają znaczeniu u kocurów. Filutek dostał taki zastrzyk i niestety tylko pogorszyło to sprawę. Po zastrzyku kocur zaczął znaczyć cały rok (do tej pory zimą nie znaczył) i znacznie częściej.

Z moich obserwacji kotów wynika, że kocury mające problemy z kryształami w moczu, mogą zacząć znaczyć (lub oddawać mocz strumieniem do góry), mimo że wcześniej tego nie robiły.


Serwis Koci Dom powstał z myślą o kotach i zawiera zdjęcia kotów, porady jak opiekować się kotem, różności o kotach. 

Koci Dom - Ważne! Serwis Internetowy Koci Dom nie jest organizacją opieki nad zwierzętami i nie reprezentuje żadnje organizacji!

Koci Dom jest zaprzyjaźniony z Fundacją Canis. Zajrzyj do kącika adopcyjnego Fundacji Canis - może znajdziesz przyjaciela na całe życie.

Jako że Koci Dom nie jest schroniskiem ani organizacją nie ma żadnej możliwości pomocy finansowej, rzeczowej ani przyjmowania zwierząt.

Serwis Koci Dom  prowadzę sama, dlatego też nie mam możliwości zamieszczania ogłoszen o zwierzętach do adopcji.