Sklep Fundacji Canis

 sklep3

Sklep Fundacji Canis, gdzie kupisz upominki, ozdoby, antyki, przedmioty artystyczne, malarstwo, linoryt - cały dochód przeznaczony jest na pomoc dla zwierząt. Kup sobie prezent i wspomóż zwierzaki.

 

 

Fundacja Canis na Allegro

nasze aukcje allegro1

Zapraszamy na nasze aukcje:   Allegro

1% podatku dla zwierząt numer KRS: 0000128172

Upitax new uruchom2

kuwetyKuweta to jedno z akcesoriów niezbędnych wszystkim miłośnikom kotów. Dzięki niej utrzymuje się czystość w mieszkaniu i uczy się pupila porządku. Sprawdź, na co zwrócić uwagę, gdy poszukujesz praktycznej kuwety dla kotów.

1. Kuwety dla kotów niewychodzących są niezbędne

2. Kuweta dla kota - jaka powinna być jej wielkość?

3. Kuweta zamykana czy otwarta - którą wybrać?

4. Kuweta z filtrem - czy warto?

Kuwety dla kotów są dostępne w wielu rozmiarach, kształtach i rodzajach. Mogą z nich korzystać już młode zwierzaki, które mają 6-7 tygodni, dlatego jest to jeden z pierwszych zakupów po pojawieniu się nowego pupila w domu. Niedoświadczeni właściciele kociąt mogą mieć problem z wyborem odpowiedniego modelu, dlatego podpowiadamy, jak wybrać kuwetę dla kota.

Kuwety dla kotów niewychodzących są niezbędne

Jeżeli jesteś właścicielem kota niewychodzącego, kuweta jest obowiązkowym zakupem. Bez niej pupil będzie załatwiał potrzeby fizjologiczne w kątach mieszkania, na kocach, pościeli lub wewnątrz mebli. Kocięta szybko uczą się, gdzie znajduje się kuweta, dlatego już w kilka dni po jej zakupie potrafią z niej korzystać i utrzymywać czystość. Jeśli twój kot wychodzi z domu, lecz śpi w jego wnętrzu i pozostaje w nim, gdy jesteś poza domem, również potrzebujesz kuwety dla kotów. Pupil przez kilka godzin wytrzyma bez wychodzenia za potrzebą, jednak gdy przez cały dzień jesteś poza domem z pewnością zwierzę zabrudzi mieszkanie.

Kuweta dla kota - jaka powinna być jej wielkość?

Podczas wyboru kuwety dla kotów szczególną uwagę zwróć na jej wielkość. Małe kocięta, koty dachowe i dorosłe koty rasowe o niewielkich rozmiarach mieszczą się w większości dostępnych modelów. Koty syberyjskie, norweskie leśne oraz perskie mogą mieć trudności z wejściem do zamykanej kuwety oraz do otwartej kuwety o standardowym rozmiarze. Podobnie jest w przypadku kotów otyłych. Jeżeli twój kot jest duży, sprawdź, czy po wejściu do kuwety ma wystarczająco miejsca, by załatwić w niej swoje potrzeby. Jeśli znajdujesz kupy poza kuwetą lub na jej krawędziach, bądź podłoga wokół jest pokryta moczem, powinieneś wybrać większy rozmiar kuwety.

Kuweta zamykana czy otwarta - którą wybrać?

Z reguły kuwety dla kotów dzieli się na dwa typy - otwarte i zamykane. Otwarte kuwety są tanie, zajmują niewiele miejsca i są odpowiednie nawet dla dużych kotów norweskich lub syberyjskich. Dla kotów seniorów z ograniczoną sprawnością ruchową również poleca się kuwety otwarte z niskimi burtami, które ułatwiają pupilom wchodzenie do środka. Kuweta zamykana wygląda estetycznie, gdyż zabrudzony żwirek jest ukryty w jej wnętrzu. Ponadto żwirek jest zabezpieczony przed rozsypywaniem poza kuwetę, co zmniejsza jego zużycie. Jeżeli postawisz na otwartą kuwetę, pojawi się problem zapachu kocich odchodów, który w kuwetach zamykanych jest mniej dokuczliwy. W obu modelach usunięcie zabrudzonego żwirku jest proste. W kuwecie zamykanej wystarczy odpiąć górną część i usunąć odchody lub wysunąć dolną szufladę, do której wsypuje się żwirek.

Kuweta z filtrem - czy warto?

Nieprzyjemny zapach kociego moczu i kału sprawia, że właściciele kotów szukają różnych sposobów na jego zneutralizowanie. Jeżeli borykasz się z tym samym problemem, możesz postawić na kuwetę z filtrem, który wchłania brzydki aromat. Filtr co kilka tygodni powinno się wymieniać, jednak w małych mieszkaniach jego używanie znacząco zmniejsza uciążliwość nieprzyjemnego zapachu. Niestety, filtry są dość drogie, przez co ich zakup generuje spore koszty związane z utrzymaniem domowego pupila.


Serwis Koci Dom powstał z myślą o kotach i zawiera zdjęcia kotów, porady jak opiekować się kotem, różności o kotach. 

Koci Dom - Ważne! Serwis Internetowy Koci Dom nie jest organizacją opieki nad zwierzętami i nie reprezentuje żadnje organizacji!

Koci Dom jest zaprzyjaźniony z Fundacją Canis. Zajrzyj do kącika adopcyjnego Fundacji Canis - może znajdziesz przyjaciela na całe życie.

Jako że Koci Dom nie jest schroniskiem ani organizacją nie ma żadnej możliwości pomocy finansowej, rzeczowej ani przyjmowania zwierząt.

Serwis Koci Dom  prowadzę sama, dlatego też nie mam możliwości zamieszczania ogłoszen o zwierzętach do adopcji.