Sklep Fundacji Canis

 sklep3

Sklep Fundacji Canis, gdzie kupisz upominki, ozdoby, antyki, przedmioty artystyczne, malarstwo, linoryt - cały dochód przeznaczony jest na pomoc dla zwierząt. Kup sobie prezent i wspomóż zwierzaki.

 

 

Fundacja Canis na Allegro

nasze aukcje allegro1

Zapraszamy na nasze aukcje:   Allegro

1% podatku dla zwierząt numer KRS: 0000128172

Upitax new uruchom2

aba0359e1106c0a4b02047a6629c0428Kiedy decydujemy się posiadać do domu kota, czy z schroniska, czy z hodowli, musimy liczyć się z pewnymi wydatkami. Nie jest to związane tylko z naszą wygodą, ale przede wszystkim z chęci stworzenia naszemu futrzanemu domownikowi miłej i przytulnej przestrzeni do życia - a jak wiemy koty są bardzo wygodne. W związku z tym w naszym domu musi pojawić się miękkie legowisko, wypasiony drapak oraz kuweta i to nie byle jaka...

 

Jak się okazuje czasy kiedy kuweta była tylko miską z odrobiną piachu po prostu odeszły do lamusa. Dzisiejsze kuwety są to w pełni dedykowane kotom produkty ze wszelkimi wygodami, a samych żwirków na rynku mamy ponad 5 rodzai ! Co sprawdzi się dla Twojego kota? - po przeczytaniu tego tekstu wszystko będzie już jasne :D

 

 

Rodzaje kuwet

 

Na rynku znajdziemy kilka rodzajów kuwet co łatwo zauważyć w oparciu o ofertę sklepu prezentdlakota.pl, oczywisty jest podział tego produktu na rozmiary (małe i duże), ale znajdziemy również na:

 

  • otwarte,
  • zamknięte,
  • z filtrem,
  • z podwójnym dnem,
  • automatyczne kuwety.

Porozmawiajmy teraz po kolei o każdej z nich. Kuweta otwarta jest najtańsza, najlżejsza, najmniejsza i najłatwiej można posprzątać jej ,,zawartość”. Kiedy mamy więcej niż jednego kota wiemy że jedna kuwata to za mało, wtedy warto kupić właśnie taką kuwetę jako tą dodatkową. Niestety, ma mało estetyczny wygląd ponieważ owa ,,zawartość” którą tam kot zostawi powoduje roznoszące się zapachy po domu. Co więcej z takiej kuwety bardzo wysypuje się żwirek, nie tylko dlatego że przylepia się do kocich łapek (zeolitowy tego nie robi!) ale koty kochają zakopywać, jest to ich naturalny odruch. W odkrytej kuwecie nawet tej z węższymi bokami zawsze istnieje ryzyko że ten żwirek się rozsypie - musimy to zaakceptować.Kuweta zamknięta jest jedną z najbardziej popularnych kuwet, posiada ona w porównaniu do otartej zadaszenie i zazwyczaj drzwiczki. Dzięki temu brzydki zapach nie roznosi się po domu, kuweta może stać w bardziej newralgicznych miejscach w domu, dodatkowo wygląda o wiele bardziej estetycznie. Wadą takiej kuwety jest jej wielkość, kuwety zamknięte są duże, więc jak ktoś ma małą łazienkę gdzie każdy centymetr się liczy, musi pomyśleć nad inną kuwetą. Dodatkowo problem z posiadaniem kuwety zamkniętej może być czysto behawioralny. Niektóre koty nie chcą korzystać z takich kuwet, dlaczego? - jak to z kotami bywa nigdy do końca nie wiadomo :P Trzeba obserwować zwierzę i zobaczyć czy to kwestia wysokości kuwety (może jest za mała?) czy to kwestia drzwiczek? (wtedy wystarczy je tylko odmontować). Warto jednak zakupić taką kuwetę zamkniętą swojemu milusińskiemu i spróbować.

 

Często kuwety zamknięte mają zamontowany dodatkowy filtr pochłaniający, aby jeszcze mniej unosiło się po domu brzydkich zapachów. Wybrane modele posiadają podwójne dno, które powoduje, że nie musimy używać łopatki - przesiewamy tylko żwirek między poziomami. Takie kuwety są jednak zalecane tylko do żwirków zbrylających.

 

Nowością na rynku są kuwety automatyczne, które nie tylko wyposażone zostały w filtry pochłaniające zapachy, ale również automatycznie czyszczą żwirek dla kota. Mają modernistyczny wygląd, można by napisać kosmiczny... i taka jest ich cena. Dla osób które kochają takie nowinki techniczne to obowiązek posiadać taką kuwetę, ale spodziewać można się, że niedługo zaczną tanieć wraz ze wzrostem zainteresowania nimi.

 

Wybór kuwety

 

Mamy nadzieję, że teraz wyrób kuwety dla Twojego kota stał się oczywisty. W zależności od budżetu, naszej wygody czy metrażu na jaki możemy pozwolić, przedstawiliśmy wady i zalety różnych kuwet. Pamiętajmy jednak że przy wyborze idealnej kuwety musimy się kierować komfortem naszego kota - bo przecież to jest najważniejsze.

undefined


Serwis Koci Dom powstał z myślą o kotach i zawiera zdjęcia kotów, porady jak opiekować się kotem, różności o kotach. 

Koci Dom - Ważne! Serwis Internetowy Koci Dom nie jest organizacją opieki nad zwierzętami i nie reprezentuje żadnje organizacji!

Koci Dom jest zaprzyjaźniony z Fundacją Canis. Zajrzyj do kącika adopcyjnego Fundacji Canis - może znajdziesz przyjaciela na całe życie.

Jako że Koci Dom nie jest schroniskiem ani organizacją nie ma żadnej możliwości pomocy finansowej, rzeczowej ani przyjmowania zwierząt.

Serwis Koci Dom  prowadzę sama, dlatego też nie mam możliwości zamieszczania ogłoszen o zwierzętach do adopcji.