Sklep Fundacji Canis

 sklep3

Sklep Fundacji Canis, gdzie kupisz upominki, ozdoby, antyki, przedmioty artystyczne, malarstwo, linoryt - cały dochód przeznaczony jest na pomoc dla zwierząt. Kup sobie prezent i wspomóż zwierzaki.

 

 

Fundacja Canis na Allegro

nasze aukcje allegro1

Zapraszamy na nasze aukcje:   Allegro

1% podatku dla zwierząt numer KRS: 0000128172

Upitax new uruchom2

stojak dla kotaDrapaki

Najlepszym rozwiązaniem są wszelkiego typu drapaki. W sklepach dla zwierząt lub przez Internet można zakupić  drapki od deseczek oklejonych grubym płótnem do całych budowli składających się z dziupli, pomostów, drabinek i prętów okręconych sznurkiem sizalowym. Co wybierzesz zależy od zasobności kieszeni i miejsca w mieszkaniu.

 

Drapka zdecydowanie odwróci uwagę twojego pupila do mebli. Ale nie licz na to że całkiem przestanie drapać meble, szczególnie skórzane.

 

Drapaki niestety niszczą się. Jeśli jest to mała drapka to nie polecam naprawianie jej samemu. Taniej wyjdzie kupić nową. Koszt metra sznurka sizalowego przekroczy cenę za którą kupiłeś drapkę. Poza tym zamocowanie go wymaga zdolności majsterkowicza.

 

Natomiast duży, koszotwny drapak warto naprawić jeśli kot zedrze sizal. Sznurek sizalowy można kupić w specjalnych sklepach. Aby go zamocować potrzebnę będą gwożdzie tapicerskie i odpowiednie narzędzia.

 

 

Czy obcinać kotu pazurki
  • pazurki zanadto wyrastają tak że zawijają się pod lapke

  • kot ma bardzo ostre pazurki, które  w czasie pieszczot lub ugniatania łapkami wbijają się w skórę człowieka

  • kot nadmiernie drapie meble w mieszkaniu

 

Obcina się tylko białą końcówkę.

Do obcinania kotu pazurków służą specjalne nożyczki, które można kupić w sklepach dla zwierząt. Mają one tak zagięte ostrze, że tworzy otwór przez który wkłada się koniec pazurka i nie ma niebezpieczeństwa skaleczenia ani kota ani człowieka.

 

Jeśli nie wiesz jak to robić i nie chcesz zrobić krzywdy ulubieńcowi lepiej zrobić to w gabinecie weterynaryjnym. Można poprosić lekarza weterynarii o poinstuowanie jak to robić samemu.

 

Niestety niektóre koty nienawidzą tego zabiegu i przycięcie im pazurków może być bardzo trudne.

 

Operacyjne usuwanie pazurów kotu jest nielegalnym okaleczaniem zwierzęcia. Wbrew pozorom nie chodzi tu tylko o pazury. Upośledza się w ten sposób cały szkielet i narząd ruchu kota, który cierpi na dotkliwe bóle kręgosłupa. Praktycznie upośledza to chodzenie kota, który nie może opuszczać domu.


Serwis Koci Dom powstał z myślą o kotach i zawiera zdjęcia kotów, porady jak opiekować się kotem, różności o kotach. 

Koci Dom - Ważne! Serwis Internetowy Koci Dom nie jest organizacją opieki nad zwierzętami i nie reprezentuje żadnje organizacji!

Koci Dom jest zaprzyjaźniony z Fundacją Canis. Zajrzyj do kącika adopcyjnego Fundacji Canis - może znajdziesz przyjaciela na całe życie.

Jako że Koci Dom nie jest schroniskiem ani organizacją nie ma żadnej możliwości pomocy finansowej, rzeczowej ani przyjmowania zwierząt.

Serwis Koci Dom  prowadzę sama, dlatego też nie mam możliwości zamieszczania ogłoszen o zwierzętach do adopcji.