Sklep Fundacji Canis

 sklep3

Sklep Fundacji Canis, gdzie kupisz upominki, ozdoby, antyki, przedmioty artystyczne, malarstwo, linoryt - cały dochód przeznaczony jest na pomoc dla zwierząt. Kup sobie prezent i wspomóż zwierzaki.

 

 

Fundacja Canis na Allegro

nasze aukcje allegro1

Zapraszamy na nasze aukcje:   Allegro

1% podatku dla zwierząt numer KRS: 0000128172

Upitax new uruchom2

koty kotki

Dobre rady *

Znam sporo osób, które z czystej życzliwości próbują ratować moje, według nich zrujnowane przez nadmierną ilość kotów życie. Akcje ratownicze polegają na pouczaniu mnie, co powinnam, a czego nie wolno mi robić. Dobre rady przyjmuję chętnie, ale potem odkładam je do lamusa niczym niechciane prezenty. Obiecać mogę wszystko, lecz rzeczywistość - jak zwykle - skoryguje moje zobowiązania i bynajmniej nie będę jej miała tego za złe.
Oto najczęściej artykułowane dobre rady z moich zbiorów:

1. Proszę cię, nie bierz już więcej żadnych kotów.
2. Ja na twoim miejscu spróbowałabym kilka kotów oddać.
3. Czy nie możesz sobie postanowić, że jak zobaczysz na ulicy kota, będziesz udawała, że go nie widzisz?
4. Przecież za te pieniądze, które wydajesz na koty, mogłabyś...
5. Powinnaś zadbać o siebie, spójrz, ile ty czasu poświęcasz tym kotom. Zrób coś wreszcie dla własnej przyjemności.

I tak dalej. Trudno polemizować, jeśli ktoś wykazuje troskę o stan mego ducha, ciała i umysłu oraz zawartość portfela. Toteż nie polemizuję. Troszkę się tylko usprawiedliwię.Ad.1. Tak, nie będę już brała żadnych kotów - one po prostu same się biorą, nie wiedzieć jakim cudem pakują mi się do domu, demonstracyjnie epatując złym stanem zdrowia, wygłodzeniem i wszelkimi innymi kocimi plagami.
Ad.2. Chętnie oddałabym też kilka kotów, ale te miłe i przyjacielskie są już starawe i schorowane, a młodziaki to dzikusy schorowane jeszcze bardziej. Oprócz rudej Leonki, lecz czy przy szesnastu chorowitkach nie należy mi się jeden kot zdrowy? Choćby w nagrodę.
Ad.3. Że będę patrzeć prosto przed siebie i raczej w górę niż pod nogi, obiecuję sobie od lat. Cud, że nie wpadłam jeszcze pod samochód. Jednak te potrzebujące koty zawsze znajdą jakiś perfidny sposób, żeby zwrócić na siebie moją uwagę. A potem już dzieje się samo.
Ad.4. Mogłabym, ale czy bym chciała?
Ad.5. Tu już czuję się obrażona. Nigdy bym nawet nie podejrzewała ani przez chwilę, że ktoś może uznać mnie za osobę zaniedbaną. Jeśli dbanie o siebie ma oznaczać chodzenie do kosmetyczki - to dziękuję. Jeśli podróże i balowanie - to już było. Jeśli czytanie i spotkania towarzyskie, to nie koliduje. A poza wszystkim koty to nie tylko obowiązki i odpowiedzialność lecz również WIELKA PRZYJEMNOŚĆ.

Nie czuję się nieszczęśliwa, wręcz przeciwnie. Czasami jestem, owszem, zmęczona, niekiedy zniechęcona (do ludzi, nie do kotów), często martwię się, czy podołam, bo lat przybywa i siły topnieją. Ale po chwilach zwątpienia wracam do formy. Proszę pomyśleć - mam tu siedemnaście pozytywnych energii, każda umiejscowiona w pięknym futrzanym, ruchomym obiekcie i wszystkie emanują uczuciem w moim kierunku. To przecież fantastyczne!
Równie często, jak mające podnieść mój standard życia instrukcje, słyszę pytanie, na które odpowiadam nadzwyczaj chętnie: - Jak sobie radzisz?
Otóż radzę sobie całkiem nieźle, wcale nie dlatego, że jestem tak dzielna, wytrzymała, odporna i cierpliwa niczym pionierka z Kraju Rad. I na dodatek bogata. Radzę sobie, ponieważ tego oczekują moje koty. Radzę sobie, ponieważ przyjęłam i staram się akceptować swoje przeznaczenie. Radzę sobie, ponieważ mam wspaniałych przyjaciół i cudownych lekarzy weterynarii.
Radzę sobie.
Maryla Weiss

* Tekst ten dedykuję wszystkim "szaleńcom", którzy mają więcej niż cztery koty. Ponoć cztery to norma, a powyżej czterech - już patologia.


KOT 1 - styczeń 2008
magazyn dla miłośników kotów.


Serwis Koci Dom powstał z myślą o kotach i zawiera zdjęcia kotów, porady jak opiekować się kotem, różności o kotach. 

Koci Dom - Ważne! Serwis Internetowy Koci Dom nie jest organizacją opieki nad zwierzętami i nie reprezentuje żadnje organizacji!

Koci Dom jest zaprzyjaźniony z Fundacją Canis. Zajrzyj do kącika adopcyjnego Fundacji Canis - może znajdziesz przyjaciela na całe życie.

Jako że Koci Dom nie jest schroniskiem ani organizacją nie ma żadnej możliwości pomocy finansowej, rzeczowej ani przyjmowania zwierząt.

Serwis Koci Dom  prowadzę sama, dlatego też nie mam możliwości zamieszczania ogłoszen o zwierzętach do adopcji.