Sklep Fundacji Canis

 sklep3

Sklep Fundacji Canis, gdzie kupisz upominki, ozdoby, antyki, przedmioty artystyczne, malarstwo, linoryt - cały dochód przeznaczony jest na pomoc dla zwierząt. Kup sobie prezent i wspomóż zwierzaki.

 

 

Fundacja Canis na Allegro

nasze aukcje allegro1

Zapraszamy na nasze aukcje:   Allegro

1% podatku dla zwierząt numer KRS: 0000128172

Upitax new uruchom2

koty i kotkiMoja wojna podjazdowa

Osobiście poznałam swojego zaciekłego wroga. Jest mój tylko częściowo, ponieważ gros agresji kieruje przeciwko kotom. Wróg występuje w dwóch osobach (plus pies, ale jego bym w to nie mieszała, przecież nie ponosi odpowiedzialności za zachowanie właścicieli).
Wróg widzialny jest niedużą, niestarą kobietą - to z nią miałam nieprzyjemność wejść w kontakt wzrokowy, słowny, a nawet trochę fizyczny. Wrzeszcząc, zabijała mnie spojrzeniem i próbowała szarpać za rękę dzierżącą karmicielski ekwipunek.
Ale zacznę od początku. Pod oknem piwnicznym, dostępnym dla kotów, zostawiałam późnym wieczorem garść chrupek i plastikowy pojemnik z mlekiem. Jest to jedno z trzech miejsc karmienia, tam dożywiam starego kocura, który nie lubi się bratać z kocią gawiedzią i nie przestrzega terminów pojawiania się na kolacji.
Gdy rano chodziłam sprzątnąć pojemniczek po mleku, zawsze zastawałam go w formie placka. Rozdeptany. Wgnieciony w ziemię. Zabierałam więc śmiecia, wieczorem stawiałam nowe pudełko - i tak w kółko. Aż niedawno w biały dzień zobaczyłam tę panią w trakcie działań niszczycielskich - trach!, jeszcze ruch okrężny piętą i pełna satysfakcja, naczynie nie istnieje.
Nie zdążyłam podejść, by spytać ją, czemu to robi, ale wyjaśnienie otrzymałam wieczorem. Pani czekała na mnie na klatce schodowej, a za plecami miała zabezpieczenie w postaci otwartych drzwi swojego mieszkania. Zza owych drzwi dobiegał głos niewidzialnego pana, zagrzewający żonę (?) do boju. Pan jest ponoć byłym wojskowym, więc jego zachowanie jest w pełni uzasadnione - generałowie nie wystawiają swych cennych ciał na niebezpieczeństwa pierwszej linii frontu. Od tego mają mięso armatnie.


Tak więc "żołnierka" obrzuciła mnie gradem wyzwisk, zabroniła karmić koty pod jej oknem i poinformowała, że ona i tak wychodzi o trzeciej w nocy i wszystko, co zostawię, wyrzuca w trawę. Najważniejsze to mieć jakiś cel w życiu, jakąś pasję. Wtedy nawet chce się wstać z ciepłej pościeli o trzeciej w nocy. Może na rozkaz?
Nie dyskutowałam, bo nie było z kim. Bratek musi nauczyć się przychodzić w któreś z pozostałych miejsc. A przy okazji domyśliłam się, dlaczego moje piwniczne koty zaczęły się mnie jakiś czas temu bać i skąd się biorą długie kije porzucone w korytarzach. Sądzę, że generał pod osłoną ciemności schodzi do podziemia i, uzbrojony w pałę, szuka siedzącego na rurach kociego nieprzyjaciela, po czym wali w te rury kijem. Bo nawet nie chcę o tym myśleć, że jego marzeniem i ambicją jest dosięgnąć kota! Mam już w swojej komórce niezłą kolekcję drągów, patyków i listewek uzbieranych w piwnicznych korytarzach. Starczyłoby na spore ognisko.
Ponieważ pan preferuje partyzantkę, nie mam dowodów innych niż kije - przecież nie zamówię badań daktyloskopijnych, by udowodnić mu niecne czyny. Zachowanie tej dobranej parki mogłabym uznać za śmieszne i żałosne, gdyby nie dotyczyło bezbronnych zwierząt. Bo w takiej wojnie zawsze przegrane są koty.

Maryla Weiss

KOT 9 - marzec 2008
magazyn dla miłośników kotów.


Serwis Koci Dom powstał z myślą o kotach i zawiera zdjęcia kotów, porady jak opiekować się kotem, różności o kotach. 

Koci Dom - Ważne! Serwis Internetowy Koci Dom nie jest organizacją opieki nad zwierzętami i nie reprezentuje żadnje organizacji!

Koci Dom jest zaprzyjaźniony z Fundacją Canis. Zajrzyj do kącika adopcyjnego Fundacji Canis - może znajdziesz przyjaciela na całe życie.

Jako że Koci Dom nie jest schroniskiem ani organizacją nie ma żadnej możliwości pomocy finansowej, rzeczowej ani przyjmowania zwierząt.

Serwis Koci Dom  prowadzę sama, dlatego też nie mam możliwości zamieszczania ogłoszen o zwierzętach do adopcji.