Sklep Fundacji Canis

sklep fundacji canis Sklep Fundacji Canis, gdzie kupisz upominki, ozdoby, antyki, przedmioty artystyczne, malarstwo, linoryt - cały dochód przeznaczony jest na pomoc dla zwierząt.

Kup sobie prezent i wspomóż zwierzaki.

 

Diksi - koteczka do adopcji

kotka do adopcjiKoteczka Diksi szuka nowego domu - jest grzeczna, zdrowa, wysterylizowana i bardzo przymilna. 

Diksi była bita  przez kilka innych kotów w ośrodku adopcyjnym i nie chce przebywać z innymi kotami w tym samym pokoju.  Dlatego jedynym dla niej wyjściem jest małe i ciasne pomieszczenie, gdzie jest sama.  adopcja

1% podatku za 2018

jedenprocent pieskot1 1

Średniowiecze

Wierzono, że diabeł przyjmuje postać czarnego kota, dlatego ludzie wyrażający sympatię dla tych zwierząt narażały się na prześladowania.

W świecie arabskim koty są czczone dlatego, że ich wielbicielem był prorok Mahomet.

Ta XII-wieczna brązowa kadzielnica w kształcie kota posiada na piersi inskrypcję w języku kufickim mówiącą: "Odwaga, moc i chwała".

W 1348 roku czarna śmierć zdziesiątkowała Europę. Ponad połowa populacji Anglii zmarła. Zaś we Francji w niektórych regionach przeżyło tylko 10% ludzności.

Zarazę przenosiły szczury dlatego uświadomiono sobie, że koty polujące na gryzonie są naturalnymi sojusznikami ludzi. Jednak przychylność dla kotów nie trwała długo.

XV-wieczny drzeworyt przedstawia lekarza odwiedzającego ofiarę zarazy. Kot symbolizuje ochronę domu przed gryzoniami, a co za tym idzie przed zarazą.

 

Na miedziorycie Albrechta Durera "Adam i Ewa" z 1504 r. widzimy kota pomiędzy innymi zwierzętami w rajskim ogrodzie.


1431-1495Kosciół Sw. Pelagiusa w Denkendorf


Szkicownik Villarda de Honnecourt
Serwis Koci Dom powstał z myślą o kotach i zawiera zdjęcia kotów, porady jak opiekować się kotem, różności o kotach. 

Koci Dom - Ważne! Serwis Internetowy Koci Dom nie jest organizacją opieki nad zwierzętami i nie reprezentuje żadnje organizacji!

Koci Dom jest zaprzyjaźniony z Fundacją Canis. Zajrzyj do kącika adopcyjnego Fundacji Canis - może znajdziesz przyjaciela na całe życie.

Jako że Koci Dom nie jest schroniskiem ani organizacją nie ma żadnej możliwości pomocy finansowej, rzeczowej ani przyjmowania zwierząt.

Serwis Koci Dom  prowadzę sama, dlatego też nie mam możliwości zamieszczania ogłoszen o zwierzętach do adopcji.