Sklep Fundacji Canis

 sklep3

Sklep Fundacji Canis, gdzie kupisz upominki, ozdoby, antyki, przedmioty artystyczne, malarstwo, linoryt - cały dochód przeznaczony jest na pomoc dla zwierząt. Kup sobie prezent i wspomóż zwierzaki.

 

 

Fundacja Canis na Allegro

nasze aukcje allegro1

Zapraszamy na nasze aukcje:   Allegro

1% podatku dla zwierząt numer KRS: 0000128172

Upitax new uruchom2


Kastracji i sterylizacji mówimy TAK!

Lato powoli się kończy. Za chwilę nadejdą chłodniejsze dni i wielu z nas poczuje bolesny skurcz serca na widok marznących, bezdomnych kotów. Co zrobić, aby ograniczyć populację niechcianych zwierząt? O sterylizacji i kastracji pisaliśmy już w KOCIE nie raz, ale przypomnijmy, co możemy zrobić, żeby zapobiec niekontrolowanemu rozmnażaniu kotów.

Antykoncepcja u kotów polega na sterylizacji chirurgicznej lub farmakologicznej (czasowej) oraz kastracji.

Sterylizacja chirurgiczna - podwiązanie jajowodów (u kotek) lub nasieniowodów (u kocurów) bez usuwania gonad i przydatków.

Sterylizacja farmakologiczna - podawanie preparatów zawierających syntetyczne pochodne progesteronu tzw. progestageny (leki te mogą mieć działanie uboczne i powodować ropomacicze, cukrzycę lub sprzyjać rozwojowi złośliwych guzów gruczołu mlekowego u kotek). Progestageny występują w postaci doustnej oraz iniekcyjnej.

Kastracja - najlepsza z metod pozbawiania płodności, polegająca na usunięciu jajników (owariektomia) lub usunięciu jajników i macicy (owariohisteriektomia) u kotek, albo usunięciu jąder u kocurów. Kastrację kotek wykonuje się zazwyczaj między 5. a 12. miesiącem życia. Zabieg owariektomii jest wykonywany u nas rzadko, najczęściej przeprowadzamy zabieg owariohisteriektomii. Kastracja kocura wykonywana jest najczęściej w wieku od 7 do 12 miesięcy. Koty mogą być jednak poddane zabiegowi kastracji nawet w wieku 3 miesięcy, bez względu na płeć.

Wszystkie opisane metody antykoncepcji są bezpieczne i polecane przez lekarzy weterynarii. Pamiętajmy, że większość lecznic weterynaryjnych każdej wiosny przeprowadza akcje kastracji po obniżonych cenach, dzięki czemu opiekunowie bezdomnych zwierząt mogą powstrzymać ich nadmierne rozmnażanie i sprawić, że na naszych ulicach i podwórkach mniej będzie nieszczęśliwych, skazanych na trudną walkę o byt stworzeń.

Lek. wet. Jarosław Balcerak, Magazyn KOT 13 - wrzesień 2006


Zapraszamy na stronę internetową - www.galaktyka.com.pl

Serwis Koci Dom powstał z myślą o kotach i zawiera zdjęcia kotów, porady jak opiekować się kotem, różności o kotach. 

Koci Dom - Ważne! Serwis Internetowy Koci Dom nie jest organizacją opieki nad zwierzętami i nie reprezentuje żadnje organizacji!

Koci Dom jest zaprzyjaźniony z Fundacją Canis. Zajrzyj do kącika adopcyjnego Fundacji Canis - może znajdziesz przyjaciela na całe życie.

Jako że Koci Dom nie jest schroniskiem ani organizacją nie ma żadnej możliwości pomocy finansowej, rzeczowej ani przyjmowania zwierząt.

Serwis Koci Dom  prowadzę sama, dlatego też nie mam możliwości zamieszczania ogłoszen o zwierzętach do adopcji.