Sklep Fundacji Canis

 sklep3

Sklep Fundacji Canis, gdzie kupisz upominki, ozdoby, antyki, przedmioty artystyczne, malarstwo, linoryt - cały dochód przeznaczony jest na pomoc dla zwierząt. Kup sobie prezent i wspomóż zwierzaki.

 

 

Fundacja Canis na Allegro

nasze aukcje allegro1

Zapraszamy na nasze aukcje:   Allegro

1% podatku dla zwierząt numer KRS: 0000128172

Upitax new uruchom2


Po dwóch stronach lustra

adopcja kociąt a rozmnażanie kociąt

Kotek, kociaczek -sam dźwięk tych słów sprawia, iż uśmiechamy się serdecznie. Oczami wyobraźni widzimy przecież małą p

uchatą kuleczkę, z zadartym ogonkiem, dziarsko maszerującą po podłodze.

Kuleczka ma puszyste, czyste i jeszcze pachnące kocią mamą futerko. Gdy śpi, przybiera zabawne pozy, rozkosznie mruczy. Kiedy słod

ko ziewa, robi "koci grzbiet" lub wesoło biega za kolorową piłeczką, ma się ochotę porwać to małe cudo na ręce i ucałować w śliczną mordkę. Taki właśnie jest obraz kociaka, który na co dzień widzimy w reklamach telewizyjnych kocich karm. Tak wyglądają rasowe rodowodowe maluchy urodzone i mieszkające w domach pod opieką człowieka. To wskazując na takiego właśnie mruczącego tygryska, nasze dziecko zawoła: "Tato, mamo, ja chcem kotka!"

My, ze względu na rodzaj wykonywanej przez moją siostrę pracy (lekarz weterynarii), zobaczyliśmy, niczym Alicja z książek Lewisa Carrolla, kocięce życie z drugiej strony lustra. Po tej drugiej stronie również mieszkają kocięta. Nie wszystkie są tak radosne i szczęśliwe jak te urodzone w domu. Część z nich w ogóle nie przypomina puchatej kuleczki, mają katar, często zapalenie płuc.
Tych kociąt nikt nie kocha, nie są to te wymarzone, wyczekane małe tygrysy. My je nazwaliśmy niechcianymi. Co roku do lecznicy trafiają takie niechciane kociaki, pozostawione w poczekalni, powieszone w reklamówce na klamce gabinetu. Schroniska pękają w szwach od tych niechcianych ma

łych kuleczek. Takiemu zasmarkanemu kociakowi można pomóc, odpowiednie leki, kropelki do oczu, noska czy uszu i z dnia na dzień kupka nieszczęścia puchacieje, odzyskuje humor, zaczyna się bawić niczym maluch wychowany w domowych pieleszach. Odchuchany, wypielęgnowany tygrysek znajduje własny dom i sadowiąc się na kolanach pana lub pani, słodko mruczy, opowiadając kocie bajki. Wtedy my się uśmiechamy, gdyż codzienna pielęgnacja i opieka nad tym czymś, co tylko przypominało kociaka, zaowocowała szczęśliwym zakończeniem.
Niestety nie wszystkie niechciane kocięta uda się uratować. W tym roku w naszym mieście, Łodzi wprowadzono program zapobiegania bezdomności zwierząt, o którym szerzej piszemy w tym numerze KOTA. W innych miastach Polski również istnieją takie programy, jednak by ich realizacja mogła zakończyć się sukcesem, potrzebne jest zrozumienie problemu, edukacja i pomoc zarówno ze strony karmicielek, jak i nas - mieszkańców miast i wsi.
Jak zwykły posiadacz kota może pomóc w walce z bezdomnością? Sposób jest bardzo prosty: nie rozmnażajmy naszych domowych tygrysów, jeśli nie są to koty z rodowodem, posiadające licencję hodowlaną. Często słyszymy argumenty, że przecież dzieci Misi znajdą najwspanialsze domy na świecie i nie trafią na ulicę. Tylko czy takie domy znajdą również wnuki lub prawnuki Misi? Czy za kilka lat programy walki z bezdomnością nie obejmą potomków mruczących właśnie na naszych kolanach kotów? Czy nie dołączą one do tych niechcianych maluchów zza drugiej strony lustra?
Jeśli świadomie, poprzez sterylizację, uda nam się ograniczyć populację kotów bezdomnych, wtedy kocięta z jednej i z drugiej strony lustra będą tak samo kochane i wywołają taki sam serdeczny uśmiech na naszych twarzach.
zosia&ziemowit - KOT 7-8 - marzec 2008
magazyn dla miłośników kotów.Serwis Koci Dom powstał z myślą o kotach i zawiera zdjęcia kotów, porady jak opiekować się kotem, różności o kotach. 

Koci Dom - Ważne! Serwis Internetowy Koci Dom nie jest organizacją opieki nad zwierzętami i nie reprezentuje żadnje organizacji!

Koci Dom jest zaprzyjaźniony z Fundacją Canis. Zajrzyj do kącika adopcyjnego Fundacji Canis - może znajdziesz przyjaciela na całe życie.

Jako że Koci Dom nie jest schroniskiem ani organizacją nie ma żadnej możliwości pomocy finansowej, rzeczowej ani przyjmowania zwierząt.

Serwis Koci Dom  prowadzę sama, dlatego też nie mam możliwości zamieszczania ogłoszen o zwierzętach do adopcji.