Sklep Fundacji Canis

 sklep3

Sklep Fundacji Canis, gdzie kupisz upominki, ozdoby, antyki, przedmioty artystyczne, malarstwo, linoryt - cały dochód przeznaczony jest na pomoc dla zwierząt. Kup sobie prezent i wspomóż zwierzaki.

 

 

Fundacja Canis na Allegro

nasze aukcje allegro1

Zapraszamy na nasze aukcje:   Allegro

1% podatku dla zwierząt numer KRS: 0000128172

Upitax new uruchom2

Mity i fakty na temat sterylizacji kotów i psów

 


WETERYNARZ RADZI:
Nadmierna populacja psów i kotów jest istotnym problemem, dotyczącym nas wszystkich. Wiele kotów i psów przebywa w schroniska, które są "więzieniem za niewinność". Zwierzęta cierpią z powodu chorób wirusowych i zdarza się, że są usypiane z powodu zbyt małej ilości domowych adopcji.

Chirurgiczna sterylizacja jest najlepszym sposobem rozwiązania problemu nadmiernego rozmnażania zwierząt; dotyczy zarówno samic jak i samców. Sterylizacja zapobiega urodzeniu się niechcianych kociąt i szczeniąt, dla których brakuje domów i które mogą być skazane na poniewierkę.

 

Zanim dopuścisz do prokreacji Twojego psa czy kota, poznaj mity i fakty:

 

 

MIT: Wysterylizowane psy i koty bardziej chorują.
FAKTY: Wysterylizowane samce kotów żyją średnio o dwa lata dłużej niż nie sterylizowane. Zachorowania na nowotwory złośliwe i podatność na infekcje , szczególnie dróg moczowych, spada u kotów i psów o 98%.

 

MIT: Kotka i suka powinna raz urodzić aby poprawił się jej charakter.
FAKTY: Nie ma na to żadnych naukowych dowodów. Przeciwnie zwierzęta wysterylizowane  przed ich pierwszą rują są mniej kapryśne, mniej zaczepne i zdrowsze niż nie sterylizowane. Ponadto niektóre kłopoty behawioralne jak agresja, brudzenie, znaczenie (także u kotek), ustępuje po sterylizacji.

 

MIT: Charakte psa lub kota pogorszy się po zabiegu.
FAKTY: Całkiem odwrotnie. Psy i koty po  sterylizacji nie mają skłonnośc do włóczęgi,czyli nie uciekają i nie giną.

Przywiązują  się silniej do ludzi i mają mniej kłopotliwych nawyków, jak np. wdawanie się w bójki i opryskiwanie moczem swego terytorium. Są spokojniejsze, łagodniejsze i stają się bardziej przyjaznymi towarzyszami człowieka.

 

MIT: Moje kocięta/szczeniaki są takie urocze... bez trudu znajdę dla nich dom.
FAKTY: Niestety nie wystarcza   życzliwych i odpowiedzialnych domów dla wszystkich kociąt i szczeniąt. Ilość kociąt i szczeniąt jest dużo większa niż ilość ew. domów.  Większość wszystkich, urodzonych każdego roku psów i kotów umiera w schroniskach, laboratoriach i na ulicach.

Przeciwnicy sterylizacji dopuszczają do rozmnożenia zwierząt liczą na to że rozdadzą je wśród znajomych. Oddają je ludziom niedopowiedzialnym byle by tylko się pozbyć. Skutkiem tego te urocze zwierzątka są po cichu wyrzucane na śmietnik lub wyworzone do lasu.

Czy chcesz żeby twoje urocze kociaczki/szczeniaczki, dzieci twojej ulubionej kotki/suczki, której chciałeś zapewnić przeżycie macierzyństwa, wylądowaly na śmietniku lub w schronisku?

 

MIT: Sterylizacja jest nienaturalna. Nie powinniśmy ingerować w przebieg procesów naturalnych.
FAKTY: Udomowione psy i koty są hodowane przez ludzi dla towarzystwa. Sterylizacja jest humanitarnym rozwiązaniem   problemu nadprodukcji zwierząt dla których nie ma odpowiednich warunków do życia. Człowiek od zaranie dziejów ingeruje w procesy naturlane i nikt nie widzi w tym niczego złego - ograniczanie miejsca do życia dla zwierząt, wycinanie lasów, zatruwanie środowiska, hodowanie ras zwierząt, itp. Czy jest moralne powoływanie do życia istot, którym nie zapewnia się godziwych warunków do życia? Czy można mnożyć zwierzęta dla których nie ma pozywienia, schronienia, domów i które życie spędzą w schroniskach, które są właściwie więzieniem za niewinność.

 

MIT: Operacja sterylizacji jest ryzykowna.
FAKTY: Zabiegi sterylizacji są bezpieczne i przeprowadzane przez weterynarzy rutynowo. Polegają na usunięciu fragmentów układu płciowego (rozrodczego) i mogą być dokonywane już na kilkumiesięcznych zwierzętach. Powrót do normalnej aktywności następuje po kilku dniach od zabiegu.

 


Małe, zaniedbane i głodne kotki piwniczne
to skutek niekontrolowanego rozmnażania bezdomnych kotów
Dlatego Fundacja Canis prowadzi akcje sterylizacji piwnicznych kotek


piwnica1

Kotek na zdjęciu znalazł troskliwy dom i jest szczęśliwy.
Ale wiele innych czeka na Twoją pomoc.

Akurat w tym miejscu koty nie były krzywdzone. Ludzie tolerują obecność kotów w piwnicach i na podwórkach. Jednak nie były one prawidłowo dokarmiane. W roku 2001 w wyniku akcji Canis wszystkie kotki z tego osiedla zostały odłowione, wysterylizowane a następnie wypuszczone. Również wszystkie kocięta zostały odłowione. Wszyskie były zarobaczone, z grzybicą i niedożywione. Po wyleczeniu, zaszczepieniu znalazły domy.


Serwis Koci Dom powstał z myślą o kotach i zawiera zdjęcia kotów, porady jak opiekować się kotem, różności o kotach. 

Koci Dom - Ważne! Serwis Internetowy Koci Dom nie jest organizacją opieki nad zwierzętami i nie reprezentuje żadnje organizacji!

Koci Dom jest zaprzyjaźniony z Fundacją Canis. Zajrzyj do kącika adopcyjnego Fundacji Canis - może znajdziesz przyjaciela na całe życie.

Jako że Koci Dom nie jest schroniskiem ani organizacją nie ma żadnej możliwości pomocy finansowej, rzeczowej ani przyjmowania zwierząt.

Serwis Koci Dom  prowadzę sama, dlatego też nie mam możliwości zamieszczania ogłoszen o zwierzętach do adopcji.