Sklep Fundacji Canis

 sklep3

Sklep Fundacji Canis, gdzie kupisz upominki, ozdoby, antyki, przedmioty artystyczne, malarstwo, linoryt - cały dochód przeznaczony jest na pomoc dla zwierząt. Kup sobie prezent i wspomóż zwierzaki.

 

 

Fundacja Canis na Allegro

nasze aukcje allegro1

Zapraszamy na nasze aukcje:   Allegro

1% podatku dla zwierząt numer KRS: 0000128172

Upitax new uruchom2

Zabawki

zabawki dla kota

Drapaki i zabawki

Koty powinny mieć różne zabawki, szczególnie wtedy gdy zostają same w domu. Zabawki dają kotu zajęcie i zapobiegają niszczeniu roślin doniczkowych i innych rzeczy.

Ulubionymi zabawkami są grzechoczące myszki, które jednak szybko się niszczą. Koty lubią też bawić się piłeczkami ping-pongowymi. Uwielbiają też wszelkiego rodzaju futerka - myszki zrobione z futerka, futerkowe kulki.

 

 

 

zabawki3 zabawki4

Zabawki jednak nie zastąpią kotu kontaktu i zabawy z człowiekiem. Ulubioną zabawką jest patyczek zakończony piórkami.

Drapki

zabawki5

Można kupić drapki różnych rozmiarów i rodzajów. Są niezbędnym wyposażeniem domu z kotem, gdyż zapobiegają drapaniu mebli. Najlepiej jest przymocować drapkę do ściany.

Można też samemu zrobić dobrą drapkę okręcając sznurem sizalowym np. nogę od stołu. Jednak sznurek sizalowy jest dość drogi i zrobienie takiej drapki nie wychodzi tanio.

W sklepach można dostać różnego rodzaju drapki-domki, piętrowe, z dziuplami, domkami, stojakami. Niektóre są bardzo skomplikowane. Kosztują niestety dość drogo. Koty drapią sizalowy sznurek i drapki dość szybko się niszczą. Można dokupić sznurek sizalowy i obwiązać zniszczoną drapak nowym. Wychodzi to dość drogo. Poza tym trzeba umieć przymocować sznurek. Próbowałam naprawiać drapaki przy pomocy pinesek tapicerskich. Ale nie było to skuteczne.

Kupiłowałam też miękką wycieraczkę w Ikei. Można było ją przyciąć do odpowiedniej wielkości i zeszyć cienkim drutem. Było to tańsze i łatwiejsze.

Drapki są niezbędne gdyż zapobiegają drapaniu mebli przez koty. Czasem warto poświęcić jakiś stary mebel. Koty często niszczą tapicerkę kanap i foteli. Lubią też drapać miękkie drewno. Meble z twardego drewna o gładkiej powierzchni jest bezpieczne gdyż do zadrapania jest za twarde.

Najbardziej narażone na drapanie są meble skórzane.Koty szczególnie lubia je drapać i trzeba się z tym liczyć, że kot je zniszczy. Jeśli posiadamy skórzane meble trzeba albo zrezygnować z adopcji kota albo pogodzić się ze zniszczeniem takich mebli.

 
stojak2

stojak

zabawki1


Serwis Koci Dom powstał z myślą o kotach i zawiera zdjęcia kotów, porady jak opiekować się kotem, różności o kotach. 

Koci Dom - Ważne! Serwis Internetowy Koci Dom nie jest organizacją opieki nad zwierzętami i nie reprezentuje żadnje organizacji!

Koci Dom jest zaprzyjaźniony z Fundacją Canis. Zajrzyj do kącika adopcyjnego Fundacji Canis - może znajdziesz przyjaciela na całe życie.

Jako że Koci Dom nie jest schroniskiem ani organizacją nie ma żadnej możliwości pomocy finansowej, rzeczowej ani przyjmowania zwierząt.

Serwis Koci Dom  prowadzę sama, dlatego też nie mam możliwości zamieszczania ogłoszen o zwierzętach do adopcji.