Sklep Fundacji Canis

 sklep3

Sklep Fundacji Canis, gdzie kupisz upominki, ozdoby, antyki, przedmioty artystyczne, malarstwo, linoryt - cały dochód przeznaczony jest na pomoc dla zwierząt. Kup sobie prezent i wspomóż zwierzaki.

 

 

Fundacja Canis na Allegro

nasze aukcje allegro1

Zapraszamy na nasze aukcje:   Allegro

1% podatku dla zwierząt numer KRS: 0000128172

Upitax new uruchom2

książka o zwierzętach Luke Gamble, Wet.

Moi wspaniali dzicy przyjaciele

przekład Agnieszka Sobolewska, premiera 27 czerwca 2012r.,

 

seria biosfera


Luke Gamble to współczesny James Herriot! Po ukończeniu studiów Luke pełen zapału rozpoczął pracę jako weterynarz w niewielkim miasteczku w brytyjskim hrabstwie Dorset. Nie spodziewał się, że pierwsza operacja kociego oka nie będzie najtrudniejszym zadaniem, jakie go czeka.

 

 

W swojej kilkunastoletniej praktyce spotkał się z rozwścieczoną kozą broniącą dostępu do zakochanego w niej osła, przyklejoną do palców lekarza myszą, świątynnym słoniem w Indiach oraz wyjątkowo agresywną wiewiórką. Luke Gamble opowiada nie tylko o zabawnych utarczkach ze zwierzętami i ich właścicielami, ale przede wszystkim o przeżyciach i wyzwaniach, które pomogły mu odnaleźć swoją własną drogę. Trudna walka z epidemią dziesiątkującą bydło zmusiła go do stawienia czoła wielu ludzkim dramatom, podróż na drugi koniec świata skłoniła go do założenia międzynarodowej organizacji pomagającej zwierzętom, a chęć zdobycia ślicznej dziewczyny – do przebiegnięcia jednego z najtrudniejszych maratonów.

 

Wspomnienia Luke’a Gamble’a to rzecz trzymająca w napięciu, śmieszna, zaskakująca wzruszająca i miejscami romantyczna. I chociaż określenia te pasują bardziej do powieści przygodowej niż do autobiografii weterynarza, autoironia i wrażliwość, z którą autor opisuje zabawne przypadki i trudne wybory sprawiają, że jego opowieść to znakomita książka nie tylko dla miłośników zwierząt.


 

 


Luke Gamble to współczesny James Herriot!


luke-gamble1BFKbooks.com


 • No to co się tu stało? – zapytałem.
 • Przejechała ją ciężarówka – odparła dziewczynka.
 • Duża niebieska ciężarówka! – wtrącił jej brat, kiwając smutno głową.
 • A wy ją podnieśliście, tak? Tę wiewiórkę?
 • Zaraz do niej podbiegłem, a ona leżała i się nie ruszała. – Chłopczyk pociągnął nosem i spojrzał na mnie. – Mama dała nam pudełko i włożyłem ją do środka – powiedział ze łzami w oczach. – Czy ona wyzdrowieje?
 • Nie jestem pewien – odparłem – ale zrobię, co będę mógł. Rzućmy na nią okiem.
 • Otworzyłem pudełko, spodziewając się, że zobaczę spłaszczonego małego, kudłatego gryzonia patrzącego na mnie nieruchomymi oczami, z zastygłym grymasem uśmiechu. […]
 • Wiewiórka wystrzeliła z pudełka z prędkością światła. Uchyliła się przed moją – daremną – próbą pochwycenia jej, przeleciała przez pokój, zrzuciła dwa obrazki ze ściany, wskoczyła chłopcu na głowę i odbiła się z niej jak z trampoliny w kierunku otwartego okna.
 • Nie na darmo jednak Sheila jest superpielęgniarką z piętnastoletnim doświadczeniem. Może przewidziała moją głupotę, bo, dokładnie w tym momencie, kiedy popełniłem zbrodnię otwarcia pudełka, rzuciła się przez pokój i zamknęła z trzaskiem okno.
 • Wiewiórka odbiła się od szyby, a ja skorzystałem z okazji i złapałem ją mocno za szyję. Wiła się i drapała, próbując się uwolnić. Wrzucając wiewiórkę z powrotem do pudełka, uśmiechnąłem się do zszokowanych dzieci i wyszczerzyłem do Sheili. Ta tylko uniosła brwi.
 • Wyleczył ją pan! – zawołał chłopiec.
 • Popatrzyłem na niego, niepewny, co odpowiedzieć.
 • Tak – powiedziała Sheila, wyprowadzając dzieci z pokoju przyjęć. – Jest genialnym weterynarzem.

(fragment)

 

Luke Gamble – brytyjski weterynarz, autor programów telewizyjnych, pisarz. W 2003 roku założył fundację Worldwide Veterinary Service, która ma na celu wspieranie organizacji pomagających zwierzętom na całym świecie. Prowadzi w brytyjskiej telewizji Sky programy poświęcone swojej praktyce. W Polsce na Animal Planet emitowany jest Weterynarz bez granic z jego udziałem. Kiedy był małym chłopcem, matka podarowała mu książkę sławnego pisarza i weterynarza Jamesa Herriota z dedykacją: „Może kiedyś napiszesz podobną”. Wydany w 2011 roku Wet jest jego debiutem literackim.

 

W 2010 roku Gamble został wyróżniony nagrodą J.A. Wight (James Herriot) Memorial, przyznawaną przez Brytyjskie Stowarzyszenie Weterynarzy Małych Zwierząt, za wielką dbałość o dobrostan zwierząt domowych. Mieszka w New Forest na południu Anglii razem z żoną, dwójką dzieci, psem rasy rhodesian ridgeback (zwanym też afrykańskim psem na lwy) i apodyktycznym kotem o imieniu Charlie. Ma czarny pas w karate. www.lukegamble.com

 

Agnieszka Sobolewska – z wykształcenia filolog angielski. Pracowała jako tłumacz konferencyjny, wykładowca literatury angielskiej i redaktor w czasopiśmie „Wróżka”. Od 2005 roku zajmuje się głównie przekładem książek popularnonaukowych i literatury faktu. Przełożyła m.in. Freakonomię i Superfreakonomię Levitta i Dubnera oraz kilka książek brytyjskiego popularyzatora matematyki Iana Stewarta.


 

 

 

Nic, co zwierzęce, nie jest nam obce.

 

Choć trudno dziś znaleźć choćby jeden zakątek Ziemi, który nie zostałby przekształcony przez człowieka, nasz gatunek powoli zapomina, że jest częścią natury i że należy do królestwa zwierząt.  

 

Seria „Biosfera” przedstawia przypadki szczególnie bliskich relacji człowieka z przyrodą i pokazuje, że wielu z nas właśnie w zwierzęciu odnajduje człowieczeństwo.

 

Format: 13,5 x 20,2 cm

Oprawa: twarda, obwolutaksiążki o kotachW serii ukazały się:
Shaun Ellis, Penny Junor Żyjący z wilkami
Dean Koontz Wielkie małe życie. Wspomnienia o radosnym psie
Benjamin Mee Kupiliśmy zoo. Niesamowita, lecz prawdziwa historia podupadającego zoo i dwustu zwierząt, które na zawsze odmieniły pewną rodzinę
Mark Rowlands Filozof i wilk. Czego może nas nauczyć dzikość o miłości, śmierci i szczęściu
Esther Woolfson Corvus. Życie wśród ptaków

W przygotowaniu:
Colette Dialogi zwierząt
Violetta Nowakowska Anakonda w sedesie i inne historie
Daphne Sheldrick Afrykańska love story. Miłość, życie i słonie

 

 

Wydawnictwo W.A.B.

ul. Usypiskowa 5, 02-386 Warszawa

tel./fax (22) 646 05 10 , 646 05 11

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

www.wab.com.pl

Serwis Koci Dom powstał z myślą o kotach i zawiera zdjęcia kotów, porady jak opiekować się kotem, różności o kotach. 

Koci Dom - Ważne! Serwis Internetowy Koci Dom nie jest organizacją opieki nad zwierzętami i nie reprezentuje żadnje organizacji!

Koci Dom jest zaprzyjaźniony z Fundacją Canis. Zajrzyj do kącika adopcyjnego Fundacji Canis - może znajdziesz przyjaciela na całe życie.

Jako że Koci Dom nie jest schroniskiem ani organizacją nie ma żadnej możliwości pomocy finansowej, rzeczowej ani przyjmowania zwierząt.

Serwis Koci Dom  prowadzę sama, dlatego też nie mam możliwości zamieszczania ogłoszen o zwierzętach do adopcji.