Sklep Fundacji Canis

 sklep3

Sklep Fundacji Canis, gdzie kupisz upominki, ozdoby, antyki, przedmioty artystyczne, malarstwo, linoryt - cały dochód przeznaczony jest na pomoc dla zwierząt. Kup sobie prezent i wspomóż zwierzaki.

 

 

Fundacja Canis na Allegro

nasze aukcje allegro1

Zapraszamy na nasze aukcje:   Allegro

1% podatku dla zwierząt numer KRS: 0000128172

Upitax new uruchom2

Maneki-neko - kot z podniesioną do góry łapą stoi w drzwiach świątyni Gotoku-ji. Kolejna legenda głosi, że japoński arystokrata wszedł do świątyni za kotem a po chwili w miejsce, które opuścił, trafił piorun. Na początku okresu Edo (17 wiek) pewien mnich w świątyni Setagaya, w zachodniej części Tokyo, miał kota Tama. Był biedny i skarżył się kotu: "Trzymam cię mimo mojej biedy, zrób coś dla świątyni".

 

Pewnego dnia Naotaka Li, pan zamku Hikone, skrył się przed deszczem pod wielkim drzewem. Zauważył kota Tama zapraszającego go do świątyni i gdy tylko podążył za kotem w drzewo uderzył piorun. Od tej pory świątynia zmieniła nazwę nakot witający w Japonii Goutoku-ji i stała sie świątynią rodu Li. (dokumenty świątynie potwierdzają tę legendę lecz inna wersja mówi, że ów pan feudalny wszedł do świątyni zaproszony przez kota i zachwyciła go mądrość mnicha, zmartwił się biedą świątyni i uczynił ją świątynią swego rodu). Kot od tej pory jest nazywany Bóstwem Miłosierdzia. Obecnie w tej świątyni stoją setki takich kotów.  Maneki-neko przynosi szczęście w biznesie, gdyż przyciąga klientów. Przynosi też osobiste szczęście i harmonie. Czarny kot przynosi zdrowie, a złoty przynosi bogactwo. Często szkatułki na pieniądze są wykonywane jako figurki tego kota. Do domu przyprowadzają dobrych przyjaciół.

 

Prawdopodobnie wiara w kota, który przynosi szczęście i ochronę wywodzi się z Chin i jest związana z hodowlą jedwabników. Koty chroniły jedwabniki przed gryzoniami. Gdy produkcja jedwabiu została wprowadzona w Japonii w 4 w n.e. kot stał się protektorem. Wykonywano tabliczki z wizerunkiem kota i dedykowano je duchowi jedwabnika.

 

Maneki-neko wykonywane są w różnych kolorach, z różnego materiału. Mają prawą lub lewą łapkę podniesioną. Trzymają różne atrybuty. Interpretacje są różne: podniesiona lewa łapka przynosi pieniądze, oznacza fortunę a takie koty stawia się w barach i pijalniach herbaty. Kotki z podniesioną prawą łapką przynoszą szczęście, dobre zdrowie i ustawia się je w sklepach. Maneki-neko często noszą kolorowe, wzorzyste śliniaczki.

 


 

 
 
  

Serwis Koci Dom powstał z myślą o kotach i zawiera zdjęcia kotów, porady jak opiekować się kotem, różności o kotach. 

Koci Dom - Ważne! Serwis Internetowy Koci Dom nie jest organizacją opieki nad zwierzętami i nie reprezentuje żadnje organizacji!

Koci Dom jest zaprzyjaźniony z Fundacją Canis. Zajrzyj do kącika adopcyjnego Fundacji Canis - może znajdziesz przyjaciela na całe życie.

Jako że Koci Dom nie jest schroniskiem ani organizacją nie ma żadnej możliwości pomocy finansowej, rzeczowej ani przyjmowania zwierząt.

Serwis Koci Dom  prowadzę sama, dlatego też nie mam możliwości zamieszczania ogłoszen o zwierzętach do adopcji.