Sklep Fundacji Canis

 sklep3

Sklep Fundacji Canis, gdzie kupisz upominki, ozdoby, antyki, przedmioty artystyczne, malarstwo, linoryt - cały dochód przeznaczony jest na pomoc dla zwierząt. Kup sobie prezent i wspomóż zwierzaki.

 

 

Fundacja Canis na Allegro

nasze aukcje allegro1

Zapraszamy na nasze aukcje:   Allegro

1% podatku dla zwierząt numer KRS: 0000128172

Upitax new uruchom2

koty i kotkiKOT patronuje niezwykłej akcji, prowadzonej przez Fundację Magnus. Wspólnie staramy się pomagać dzieciom, dla których los nie okazał się łaskawy. Mamy nadzieję, że ta piękna idea poruszy serca wielu ludzi.

"DZIECIAKI, POKOCHAJCIE KOCIAKI!"

Egipcjanom w czasach faraonów dane było posiadać wiedzę pozwalającą na wznoszenie najpotężniejszych budowli świata i ujarzmienie kapryśnego Nilu. Mądrość starożytnych mieszkańców północno-wschodniej Afryki wzbudza podziw do dnia dzisiejszego. Do dziś również nie udało się zgłębić wielu egipskich tajemnic. Ale trudno zaprzeczać faktom. Ludzie, którzy 5000 lat temu potrafili zbudować konstrukcję idealną, trudną do odtworzenia nawet w XXI wieku, są na pewno absolutnie wyjątkowi i godni naśladowania. Szczególnie, że charakteryzowało ich jeszcze coś: szacunek dla kotów. W krainie piramid koty były święte. Starożytna cywilizacja od dawna nie istnieje, ale na szczęście miłość do kotów okazała się silniejsza niż inne fascynacje faraonów. Również dla wielu współczesnych kot jest najbardziej magicznym, godnym szacunku stworzeniem.

 

Kto chociaż raz w życiu miał kota, zna jego niesamowitą moc. Żadne inne zwierzę na świecie nie wywiera na człowieka tak ogromnego wpływu. Głaskanie kota, jego mruczenie, wycisza, wzbudza wiele pozytywnych emocji. Pozwala zniwelować stres i odzyskać psychiczną równowagę. A to jest szczególne ważne dla osób, którym życie przyniosło zbyt dużo przykrych chwil...

Pracuję z dziećmi od piętnastu lat. Znam wiele ich smutnych tajemnic. Wiem też, ile radości potrafi wnieść w ich życie czworonożny przyjaciel, który zawsze cierpliwie wysłucha, pozwoli wypłakać smutki w puszyste futerko. Który nigdy nie zdradza sekretów. Który zawsze ma czas.

Projekt Fundacji MAGNUS "Dzieciaki, pokochajcie kociaki!" powstał na bazie wielu doświadczeń. Skierowaliśmy go do dzieci najbardziej doświadczonych przez los. Jest to projekt edukacyjny z elementami terapeutycznymi. Chcemy, żeby nasze działania jak najczęściej wywoływały uśmiechy na dziecięcych buziach.

Rozpoczęliśmy festynem integracyjnym dla wrocławskich rodzin, który odbył się w ostatni wakacyjny weekend pod Iglicą. Nasi trenerzy prowadzili warsztaty artystyczne, uczyli fechtunku bezpieczniakami, strzelania z łuków, prowadzili konkursy sprawnościowe. Dwoili się i troili, żeby dzieciaki mogły z przyjemnością przez wiele dni wspominać nasze "iglicowe miasteczko". I udało się. Do dzisiaj otrzymujemy od uczestników imprezy podziękowania i miłe słowa. Udało nam się coś jeszcze: w trakcie festynu dzieci namalowały portrety kotów (włożyły w to tak wiele serca, że trudno nam się teraz rozstać z ich pracami). W niedzielne popołudnie sędziowie, którzy oceniali żywe koty na Międzynarodowej Wystawie Kotów Rasowych we Wrocławiu w hali IASE, przyszli tuż przed Best in Show na plac pod Iglicą, i wspólnie z wrocławskimi artystami ocenili prace, wybierając ich zdaniem najlepsze. Nam najwięcej radości sprawił fakt, że drugie miejsce zajął obraz niepełnosprawnego Pawełka, którego los bardzo ciężko doświadczył. Takie wyróżnienie przez międzynarodowe jury będzie długo wspominane przez chłopczyka i jego siostry, które współtworzyły "liliowego kota" (nawiasem mówiąc, takie określenie koloru przez pana Wojciecha-Alberta Kurkowskiego, międzynarodowego sędziego felinologicznego. wzbudziło wiele emocji, szczególnie u pani Anety Augustyniak - wrocławskiej plastyczki - na szczęście ich ocena pracy była jednakowo wysoka).

Obrazy stworzone przez dzieci oraz zdjęcia artystów pokazane zostały podczas targów w Zoo-Botanica we Wrocławiu (14-16 września). Wystawa w całości zaprezentowana zostanie 17 lutego, podczas Światowego Dnia Kota.

Nasz projekt ma nie tylko rozwijać manualne zdolności dzieci, ale przede wszystkim sprawić, aby nie czuły się odrzucone i wyobcowane. Stosując innowacyjne metody edukacyjne, wspieramy wszechstronny rozwój młodych ludzi. Wdrożyliśmy już we Wrocławiu kolejny etap: do dwóch rodzinnych domów dziecka, które wygrały wielką olimpiadę wiedzy o kotach dużych i małych, trafiły dwa rasowe kocięta. Obie rodziny pod czujnym okiem doktora nauk weterynaryjnych, Jarosława Mazura rozpoczęły naukę o biologii kota, jego zachowaniach, sposobach pielęgnacji i żywienia. W czasie zajęć z doświadczoną szefową stewardów - Marzeną Włodarską, uczyć się będą, w jaki sposób przygotowywać zwierzęta do wystaw i prezentować je na ringu (Marzena rozpocznie również prace nad stworzeniem wśród dzieci grupy stewardów). Przygotowaliśmy też wiele spotkań z doświadczonymi hodowcami, którzy zaszczepiać będą w dzeciach pasję do poznawania "kocich" tajemnic.

Takie zajęcia to nie tylko kwestia nauki anatomii ssaków czy wzbudzanie w osieroconych dzieciach poczucia odpowiedzialności za siebie i innych, to również pokazanie im zupełnie nowych możliwości, jakie mogą mieć w życiu.

Są wśród nas dzieciaki, które spotkało wiele złego. Niczym sobie na to nie zasłużyły. Winę ponoszą dorośli. Na szczęście jest wielu dorosłych o wyjątkowej wrażliwości. I są wyjątkowe zwierzęta. Zwierzęta, które o nic nie pytają. Po prostu mruczą do małych uszu kołysanki, rozpraszając koszmary.

Przygotowując projekt, spotkałam wielu wspaniałych ludzi. Dzięki ich pomocy udało nam się już wywołać uśmiechy na dziecięcych buziach. I szczerze wierzę, że spotkam wielu następnych, którzy wiedzą, że tylko wtedy koty będą traktowane, tak jak w Egipcie, gdy nauczymy dzieci obdarzać je miłością. A to uczucie pomoże i jednym, i drugim.

Anna Wysocka-Gazda
Fundacja Magnus
www.magnus.org.pl

projekt objęty został patronatem prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza
patronat medialny: KOT
naszymi partnerami są: Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, JAMREN CATTERY, hipermarket Carrefour, Mercedes-Benz Mirosław WróbelKOT 10 - październik 2007
magazyn dla miłośników kotów.


Serwis Koci Dom powstał z myślą o kotach i zawiera zdjęcia kotów, porady jak opiekować się kotem, różności o kotach. 

Koci Dom - Ważne! Serwis Internetowy Koci Dom nie jest organizacją opieki nad zwierzętami i nie reprezentuje żadnje organizacji!

Koci Dom jest zaprzyjaźniony z Fundacją Canis. Zajrzyj do kącika adopcyjnego Fundacji Canis - może znajdziesz przyjaciela na całe życie.

Jako że Koci Dom nie jest schroniskiem ani organizacją nie ma żadnej możliwości pomocy finansowej, rzeczowej ani przyjmowania zwierząt.

Serwis Koci Dom  prowadzę sama, dlatego też nie mam możliwości zamieszczania ogłoszen o zwierzętach do adopcji.