Sklep Fundacji Canis

 sklep3

Sklep Fundacji Canis, gdzie kupisz upominki, ozdoby, antyki, przedmioty artystyczne, malarstwo, linoryt - cały dochód przeznaczony jest na pomoc dla zwierząt. Kup sobie prezent i wspomóż zwierzaki.

 

 

Fundacja Canis na Allegro

nasze aukcje allegro1

Zapraszamy na nasze aukcje:   Allegro

1% podatku dla zwierząt numer KRS: 0000128172

Upitax new uruchom2

koty i kotkiMój Kotku

Od koleżanki, artystki i kociolubki, dostałam na urodziny, ilustrujący ten tekst, zabawny obrazek- wyliczankę. Można na nim obejrzeć i przeczytać wszelkie odmiany i możliwości zdrobnień słowa "kot". Właśnie ten rysunek uświadomił mi pewną sprzeczność. Jak to się dzieje, że w naszym kraju, gdzie koty nie należą do ulubieńców mas, gdzie raczej psy uznawane są za przyjaciół człowieka, występuje podobna nieprawidłowość?
Otóż dotarło do mnie, że nawet zdeklarowany koci nieprzyjaciel powie do swojej ukochanej kobiety "mój Kotku", uznając to za czuły komplement i absolutnie nie pojmując, że zachowuje się absurdalnie i niezgodnie ze swymi fobiami.
Kotusiu, Kiziu, Kiciusiu - ileż tu serdeczności, ciepłych uczuć, troskliwości. Kocica to wamp (któraż kobieta nie chciałaby być wampem?), a kocur - macho (jaki mężczyzna nie chciałby nim być!). - Koteczku, zrobić ci herbatę? - spyta męża jego połowica, która przed chwilą, wracając z zakupów, na widok czarnego kota przeszła na drugą stronę ulicy.


A psy, te nieszczęsne przyjazne dusze, całkowicie niezasłużenie robią za czarne charaktery. Nikt się nie ucieszy, gdy zostanie obdarzony epitetem "ty psie", nie mówiąc już o "ty suko". Szczeniak czy psubrat - też nie brzmi pochlebnie. Bogu ducha winne psy są nagminnie wykorzystywane do akcentowania negatywnych emocji, a słowo "pies" (właściwie "psia") występuje jako składnik wielu przekleństw.
I gdzie tu logika, że o sprawiedliwości nie wspomnę? Czemu te niby paskudne, fałszywe, przynoszące pecha stwory firmują uczucia i porywy serca, a dobre, poczciwe i opiekuńcze psiska służą do szykanowania i obrażania?
Chętnie spytałabym kiedyś użytkownika kociopochodnych komplementów, uznającego jednocześnie, że koty to szkodniki i dranie, czy ma świadomość swojej niekonsekwencji. Tylko czy zrozumiałby, psiakość, o co pytam?!
Maryla Weiss

KOT 10 - pazdziernik 2008
magazyn dla miłośników kotów.


Serwis Koci Dom powstał z myślą o kotach i zawiera zdjęcia kotów, porady jak opiekować się kotem, różności o kotach. 

Koci Dom - Ważne! Serwis Internetowy Koci Dom nie jest organizacją opieki nad zwierzętami i nie reprezentuje żadnje organizacji!

Koci Dom jest zaprzyjaźniony z Fundacją Canis. Zajrzyj do kącika adopcyjnego Fundacji Canis - może znajdziesz przyjaciela na całe życie.

Jako że Koci Dom nie jest schroniskiem ani organizacją nie ma żadnej możliwości pomocy finansowej, rzeczowej ani przyjmowania zwierząt.

Serwis Koci Dom  prowadzę sama, dlatego też nie mam możliwości zamieszczania ogłoszen o zwierzętach do adopcji.